1

Prečo zelená elektrina?

Aby bola elektromobilita skutočne udržateľná, je nevyhnutné zohľadniť každú časť jej hodnotového reťazca. Nabíjanie je tu jedným z najdôležitejších faktorov.

2

Podpora obnoviteľných energií

Služba BMW Charging preto podporuje využívanie obnoviteľných energií a zabezpečuje, aby sa za každé nabitie vozidla do elektrickej siete odoslalo ekvivalentné množstvo zelenej energie. Vyváženie spotrebovaného množstva energie je možné prostredníctvom takzvaných záruk pôvodu.

3

Centralizovaný systém

Záruky pôvodu sú certifikátmi zelenej energie (tzv. Energy Attribute Certificates – EACs) vo forme, ktorá je v Európe zaužívaná a potvrdzujú, ako a kde sa elektrina vyrába z obnoviteľných energií. Preto sa označujú aj názvom „rodný list“ elektrického prúdu. Výrobcovia elektriny z obnoviteľných zdrojov si môžu nechať registrovať záruku pôvodu pre množstvo elektrického prúdu, ktoré vyrábajú a odosielajú do siete.

4

100 % veterná energia

Prostredníctvom partnerov Digital Charging Solutions a ClimatePartner pri všetkých nabíjaniach v rámci služby BMW Charging bude zabezpečené, že sa použije príslušné množstvo tzv. záruk pôvodu elektrickej energie. Záruky pôvodu garantujú napájanie energiou z európskych veterných elektrární. Služba BMW Charging týmto podporuje najekologickejšie spôsoby výroby elektrického prúdu.

BMW Charging: Komplexná ponuka k téme nabíjania.

Či už nabíjate na cestách, doma alebo v práci – okrem neustále sa rozrastajúcej siete medziregionálnej infraštruktúry nabíjacích staníc ponúka BMW Charging aj individuálne riešenie nabíjania vhodné práve pre vás doma alebo v práci. Všetko o našich Wallboxoch, nabíjacích kábloch a súvisiacich servisných službách, službách digitálneho nabíjania a o technológiách nabíjania v našich vozidlách nájdete na našej webovej stránke BMW v časti Nabíjanie.

Na stránku

Vyberte si svoj tarif a pridajte sa hneď.

Zobraziť naše tarify

Zaregistrujte sa hneď a užívajte si všetky verejné nabíjacie stanice, ktoré máte na dosah!