Objavte BMW Charging

Zistite viac o našich službách

1

Registrujte sa do BMW Charging

1. Už máte aktivovanú aplikáciu My BMW a pripojenú k svojmu BMW? Skvelé. Bezproblémovo sa zaregistrujte výberom „BMW Charging účet“ vo Vašej aplikácii My BMW. Uprednostňujete fungovanie bez aplikácie? Na našej stránke s tarifami nájdete tarify, balíčky a špeciálne ponuky , ktoré najlepšie zodpovedajú vašim jazdným návykom a potrebám a sú relevantné pre vaše BMW. Potom sa prihláste pomocou svojho BMW ID alebo sa zaregistrujte.

2. Zadajte informácie o Vás a Vašom vozidle. Tieto informácie sa zhromažďujú najmä na vytvorenie Vášho účtu a na zabezpečenie toho, aby ste dostávali ponuky, ktoré zodpovedajú Vášmu vozidlu.

3. Vyberte si preferovaný spôsob platby.

4. Objednajte si svoju nabíjaciu kartu BMW Charging Card alebo, ak ju už máte, zadajte číslo svojej karty. Môžete si vybrať, či chcete zmluvu aktivovať ihneď, alebo si nastaviť konkrétny dátum aktivácie. Dostanete úplný prehľad Vašej zmluvy. Ak je všetko správne, jednoducho kliknite na tlačidlo potvrdiť.

2

Aktivujte svoju kartu BMW Charging Card a stiahnite si aplikáciu My BMW

Po aktivovaní svojej karty máte najneskôr do 24 hodín k dispozícii kompletnú službu Plug & Charge v celej Európe. Medzitým využite aplikáciu My BMW na overenie na nabíjacom mieste (jednoducho filtrujte podľa aplikácie). Pri niektorých plne elektrických modeloch BMW na vhodných nabíjacích miestach úplne odpadá overenie, a to vďaka funkcii Plug & Charge. *

3

Nájdite Vaše nabíjacie miesto

Mapa vám umožní nájsť nabíjacie miesto – v aplikácii a na webovej stránke. Filtrujte podľa typu zástrčky, rýchlosti nabíjania, spôsobu autorizácie a dostupnosti. Pozrite si hodnotenia a vytvorte recenzie.

Takisto môžete zobraziť trasu k svojej vybranej nabíjacej stanici a spustiť navigáciu priamo z aplikácie My BMW.

A ak stanica ponúka nabíjanie na diaľku, môžete tiež tento proces spustiť.

4

Spustiť nabíjanie

Podľa nabíjacej stanice môžete nabíjanie spustiť rôznym spôsobom a užiť si tak maximálnu flexibilitu. Filtrujte podľa prostriedku na overenie totožnosti podľa svojho výberu v aplikácii My BMW.

BMW Charging Card: Identifikujte sa pomocou svojej karty BMW Charging Card jej pridržaním pri nabíjacej stanici, čím sa nabíjanie spustí.

Digitálne overenie: Spustite a ukončite nabíjanie priamo v aplikácii My BMW buď pomocou funkcie „Scan & Charge“ (naskenovanie QR kódu na identifikáciu) alebo „Select & Charge“ (výber konkrétneho nabíjacieho miesta.

Plug & Charge: Pri najnovšej generácii našich plne elektrických vozidiel BMW na vhodných nabíjacích miestach úplne odpadá potreba overenia, a to vďaka funkcii Plug & Charge. Jednoducho sa pripojte a nabíjajte.

Pridajte sa k nám dnes a nabíjajte svoje BMW. Jednoducho, kdekoľvek a kedykoľvek.

Začíname

Zistite viac o nabíjaní EV

Trvanie nabíjania

Dĺžka nabíjania závisí od rôznych faktorov: kapacita batérie a jej úroveň nabitia, nabíjací výkon vozidla a nabíjacia rýchlosť a kapacita stanice.
Elektromobily je možné nabíjať nasledovne:
- Striedavý prúd (AC) s maximálnym výkonom 22 kW. Je vhodný pre PHEV a BEV vozidlá.
- Jednosmerný prúd (DC), tiež známy ako rýchle nabíjanie, ktorý začína na hodnote 50 kW. Je vhodný len pre BEV vozidlá.
- Vysokovýkonné nabíjanie (VVN) je ďalšou superrýchlou generáciou nabíjania s technológiou jednosmerného prúdu a začína na hodnote 150 kW.

Čo to znamená pre BMW?
Zatiaľ čo pri plne elektrickom vozidle BMW i4 sa plná kapacita batérie dosiahne na verejnej nabíjacej stanici so striedavým prúdom približne za 8,25 hodiny, tak pri VVN stanici sa dosiahne až 164 km dojazdu len za 10 minút nabíjania. VVN nabíjaciu stanicu poskytuje napríklad aj náš strategický partner, spoločnosť IONITY.

Typy zástrčiek a káble

Existuje množstvo rôznych typov zástrčiek. Na staniciach so striedavým prúdom sú najbežnejšie zástrčky typu 2, ale niekedy aj zástrčky typu 1. Stanice s jednosmerným prúdom majú buď zástrčky ccs alebo CHAdeMO. Európski výrobcovia vozidiel používajú ako štandard zástrčky typu CCS. 
Na nabíjanie striedavým prúdom si musíte priniesť svoj vlastný kábel Mode 3, pretože väčšina staníc nemá svoj vlastný. Nabíjačky na jednosmerný prúd toto nepotrebujú, pretože je k nim automaticky pripojený pevný kábel.

Čo to znamená pre zákazníka BMW?
Nemusíte si robiť žiadne starosti. Vaše BMW sa dodáva s vhodnou základnou súpravou pre nabíjanie doma a na verejných nabíjacích staniciach vrátane káblov vhodných pre Vaše vozidlo. A navyše... Vaše BMW rozpozná, ktorý typ nabíjacích miest a konektorov (typ 2 a/alebo CCS) je ten správny pre typ pre Vaše vozidlo a štandardne použije správne filtre v mapách BMW a v aplikácii My BMW. 

Nabíjacie miesta

Počet verejne dostupných nabíjacích staníc v Európe stabilne rastie. V rámci Európy existujú stovky prevádzkovateľov nabíjacích staníc (PNS). Okrem možností nabíjania v centrách sú aj na všetkých hlavných diaľniciach dostupné možnosti rýchleho nabíjania, zvyčajne ide o vysokovýkonné nabíjanie (VVN) v primeraných vzdialenostiach.
Ak chcete získať prístup k týmto obrovským možnostiam nabíjania jednotlivo, chce to celkom snahu a vyžaduje sa vytvorenie účtu pre všetkých rôznych prevádzkovateľov nabíjacích staníc a sledovanie spôsobu prístupu, cien, účtov a faktúr.

Čo to znamení s ohľadom na BMW Charging?
BMW Charging zhromažďuje väčšinu prevádzkovateľov nabíjacích staníc v celej Európe a neustále pridáva nových hráčov a ponuky. Preto vám stačí jedna zmluvy, aby ste mohli pohodlne získať prístup k celej sieti pokrývajúcej nabíjacie stanice so striedavým + jednosmerným prúdom vrátane vysokorýchlostného nabíjania. Pozrite si našu mapu so všetkými nabíjacími miestami v našej sieti a v blízkosti vašich časti navštevovaných miest záujmu.

Nabíjanie elektromobilu

Keď prídete na nabíjaciu stanicu, overíte svoju totožnosť pomocou vhodnej nabíjacej karty, pomocou aplikácie alebo iných digitálnych/technických riešení. V závislosti od prevádzkovateľa nabíjacej stanice (PNS) najprv odomknete nabíjacie miesto, alebo najprv pripojíte svoje vozidlo.
Po pripojení nabíjacieho kábla sa tento bezpečne zamkne na obidvoch koncoch pred spustením nabíjania. Zostane zamknutý, pokiaľ sa nabíjací proces neskončí. Nabíjací proces sa zastaví buď opätovným načítaním prostriedku overenia totožnosti alebo jednoduchým odomknutím vozidla. Odpojíte kábel. Hotovo.

Čo to znamená s ohľadom na produkt BMW/BMW Charging?
Vaša karta BMW Charging alebo aplikácia My BMW sú Vaším kľúčom k obrovskej sieti nabíjacích miest po celej Európe. Rýchlo pochopíte drobné rozdiely medzi nabíjaniami v závislosti od PNS. Nabíjací proces zastavíte na diaľku pomocou aplikácie My BMW alebo jednoduchým odomknutím vozidla.

Náklady a tarify

Každý prevádzkovateľ nabíjacej stanice (PNS) a/alebo každá ponuka poskytovateľa e-mobility (PEM) má vytvorený svoj vlastný cenník spojený so službami nabíjania. Ceny môžu byť stanovené za minútu alebo za kWh a líšia sa v závislosti od času nabíjania, alebo pobytu na nabíjacej stanici. Niekdy sú rozdiely medzi jednotlivými PNS veľké a obsahujú ďalšie cenové špecifiká (napr. dodatočný poplatok v prípade dlhého státia na nabíjacej stanici).
Ak využívate nabíjanie na verejných miestach PEM pravidelne prostredníctvom rôznych PNS, cez našu kartu môžete získať prístup do obrovskej siete nabíjacích staníc, ktorá je pohodlnná a využíva tiež štandardizované cenové možnosti. Môžete využívať verejné nabíjanie za flexibilnú cenu (cenu za nabíjanie stanoví konkrétny PNS) alebo za pevnú cenu (platia jednotné ceny a cenové komponenty pre všetkých PNS v rámci danej ponuky).

Čo to znamená s ohľadom na službu BMW Charging?
S BMW Charging a tarifou Active môžete pohodlne nabíjať cez zazmluvnenú sieť PNS po celej Európe za jednu atraktívnu pevnú cenu za striedavý/jednosmerný prúd. Sadzba sa optimalizuje podľa konkrétneho trhu a na základe miestnych trhových cien za energiu.

image

Udržateľná e-mobilita vďaka zelenej energii

Elektromobily sú len také ekologické, aká ekologická je energia, ktorou sa nabíjajú. Preto so službou BMW Charging robíme každú nabíjaciu reláciu čo najudržateľnejšou.

Zistite viac

BMW Charging: Komplexná ponuka k téme nabíjania.

Či už nabíjate na cestách, doma alebo v práci – okrem neustále sa rozrastajúcej siete medziregionálnej infraštruktúry nabíjacích staníc ponúka BMW Charging aj individuálne riešenie nabíjania vhodné práve pre vás doma alebo v práci. Všetko o našich Wallboxoch, nabíjacích kábloch a súvisiacich servisných službách, službách digitálneho nabíjania a o technológiách nabíjania v našich vozidlách nájdete na našej webovej stránke BMW v časti Nabíjanie.

Na stránku

* Od modelu BMW i5 je mnoho plne elektrických vozidiel BMW vybavených funkciu Plug & Charge.