Prozkoumejte BMW Charging

Získejte více informací o naší službě

1

Zaregistrovat se u BMW Charging

1. Už máte aplikaci My BMW povolenou a připojenou k vašemu BMW? Skvělé. Bezproblémově se zaregistrujte výběrem „BMW Charging Account“ ve vaší aplikaci My BMW. Dáváte přednost způsobu bez aplikace? Podívejte se na naši stránku tarifů, kde najdete tarify, balíčky a speciální nabídky, které nejlépe odpovídají vašim řidičským návykům a potřebám a jsou relevantní pro vaše BMW. Poté se přihlaste pomocí svého BMW ID nebo si zaregistrujte nové.

2. Zadejte informace o vás a vašem vozidle. Tyto informace se shromažďují především za účelem vytvoření vašeho účtu a zajištění toho, že obdržíte nabídky, které se hodí pro vaše vozidlo.

3. Vyberte preferovaný způsob platby.

4. Objednejte si svou dobíjecí kartu BMW Charging Card nebo, pokud ji již máte, zadejte číslo své karty. Můžete si vybrat, zda chcete smlouvu aktivovat ihned, nebo nastavit konkrétní datum aktivace. Obdržíte úplný přehled vaší smlouvy. Pokud je vše v pořádku, stačí kliknout na potvrzení.

2

Aktivujte si kartu BMW Charging Card a stáhněte si aplikaci My BMW

Po aktivování vaší karty můžete nejpozději za 24 hodin využívat službu BMW Charging po celé Evropě. Do té doby použijte k ověření totožnosti na nabíjecím bodu aplikaci My BMW (jednoduše vyhledejte v aplikacích). S plně elektrickými modely BMW na příslušných nabíjecích bodech zcela odpadá požadavek na ověření totožnosti – díky funkci Plug & Charge. *

3

Najděte si nabíjecí stanici

Na této mapě najdete nabíjecí body – v naší aplikaci a na internetové stránce. Filtrujte podle typů zásuvek, rychlosti nabíjení a dostupnosti. Prohlížejte si hodnocení a pište recenze.

Přímo v aplikaci My BMW můžete rovněž zobrazit trasu ke své požadované nabíjecí stanici a rovnou spustit navigaci.

A bude-li stanice umožňovat vzdálené nabíjení, můžete spustit i tento proces.

4

Spustit nabíjení

V závislosti na nabíjecí stanici si můžete flexibilně zvolit, jakým způsobem se má zahájit proces nabíjení. V aplikaci My BMW si s použitím filtru zvolte způsob ověření, který vám vyhovuje.

BMW Charging Card: Na nabíjecí stanici zahájíte proces nabíjení tak, že ke stanici přiložíte svou BMW Charging Card, a tím ověříte svou totožnost.

Digitální ověření totožnosti: Proces nabíjení spustíte a ukončíte přímo v aplikaci My BMW, buď klepnutím na „Scan & Charge“ (identifikace načtením QR kódu), nebo klepnutím na „Select & Charge“ (volba konkrétního nabíjecího bodu).

Plug & Charge: S novou generací našich plně elektrických vozidel BMW na příslušných nabíjecích bodech zcela odpadá požadavek na ověření totožnosti – díky funkci Plug & Charge. Stačí zapojit a nechat nabíjet.

Připojte se ještě dnes a nabijte své BMW: Snadno. Kdekoli. Kdykoli.

Pusťme se do toho

Dozvědět se více o nabíjení elektromobilů

Doba trvání nabíjení

Doba trvání nabíjení závisí na různých faktorech: kapacitě a stavu baterie, nabíjecím výkonu vozidla a rovněž rychlosti a kapacitě nabíjecí stanice.
Elektromobily mohou být nabíjeny takto:
- Střídavý proud (AC), maximálně 22 kW. To je vhodná volba pro vozidla PHEV (plug-in hybridní vozidla) a BEV (elektromobily s bateriemi).
- Stejnosměrný proud (DC), známý rovněž jako rychlonabíjení, začínající na 50 kW. Toto nabíjení je vhodné pouze pro vozidla BEV.
- Rychlonabíjení High Power Charging (HPC) je novou, super rychlou generací technologie DC nabíjení a začíná na 150kW.

Co to znamená z hlediska BMW?
Zatímco u veřejné AC nabíjecí stanice pohodlně dosáhne plně elektrické BMW i4 plné kapacity během 8,25 hodin, u HPC nabíjecí stanice, jako jsou nabíjecí stanice provozované naším strategickým partnerem IONITY, dosáhne nabití na 164 km během pouhých 10 minut.

Typy zástrček a kabely

Existuje celá řada různých typů zástrček. U AC nabíjecích stanic jsou obvykle zástrčky typu 2, u některých jsou však i zástrčky typu 1. DC nabíjecí stanice mají buď zástrčky CCS, nebo CHAdeMO. Evropští výrobce automobilů používají standard CCS. 
V případě AC nabíjení si musíte přinést svůj vlastní nabíjecí kabel režimu 3, neboť u většiny nabíjecích stanic není nabíjecí kabel k dispozici. U DC nabíjecích stanic to není nutné, neboť jsou vybaveny kabelem připojeným napevno. 

Co to znamená z hlediska BMW?
Nemusíte se ničeho obávat. Vaše BMW se již dodává s vhodnou základní sadou pro domácí a veřejné nabíjení, včetně kabelů vhodných pro Vaše vozidlo a region. A navíc… Vaše BMW ví, který typ nabíjecích bodů a konektorů (typu 2 a/nebo CCS) je správný pro daný typ vozidla a standardně aplikuje správné filtry v BMW Maps a v aplikaci My BMW. 

Nabíjecí body

Veřejná nabíjecí infrastruktura v Evropě se neustále rozšiřuje. V Evropě existují stovky provozovatelů nabíjecích bodů (CPO). Kromě možností nabíjení ve městech jsou nyní na všech hlavních dálnicích rychlonabíjecí stanice – obvykle High Power Charging (HPC) – v přiměřených vzdálenostech.
Zajištění individuálního přístupu k tak obrovskému množství příležitostí k nabíjení je nesmírně náročný úkol zahrnující nastavení účtů u řady různých poskytovatelů nabíjecích bodů a sledování způsobů přístupu, cen, účtů a faktur.

Co to znamená z hlediska BMW Charging?
BMW Charging agreguje převážnou většinu provozovatelů nabíjecích bodů v rámci celé Evropy a neustále přidává nové provozovatele a nabídky. Proto Vám stačí jedna smlouva – a budete mít komfortní přístup k celé síti pokrývající AC a DC nabíjení včetně HPC. Podívejte se na naši mapu a uvidíte všechny nabíjecí body v naší síti a v blízkosti Vašich často navštěvovaných bodů zájmu.

Nabíjení elektromobilu

Když přijedete k nabíjecí stanici, ověříte svou totožnost prostřednictvím vhodné nabíjecí karty, přes aplikaci nebo prostřednictvím jiného digitálního/technického řešení. V závislosti na Vašem provozovateli nabíjecího bodu (CPO) musíte buď nejdříve odemknout nabíjecí bod, nebo nejdříve připojit vozidlo.
Jakmile bude kabel připojený, bezpečně se před zahájením nabíjení zajistí na obou koncích. Zůstane zajištěný až do konce nabíjecího procesu. Proces nabíjení můžete zastavit buď prostřednictvím opětovného ověření, nebo jednoduše odemknutím vozu. Odpojte kabel. Hotovo.

Co to znamená z hlediska BMW/BMW Charging?
Vaše karta BMW Charging nebo aplikace My BMW jsou Vaším klíčem k rozsáhlé síti nabíjecích bodů v rámci celé Evropy. Drobné rozdíly v procesech u jednotlivých CPO rychle pochopíte. Proces nabíjení můžete na dálku ukončit prostřednictvím aplikace My BMW, nebo jednoduše odemknutím vozidla.

Ceny a tarify

V závislosti na nabídce konkrétního provozovatele nabíjecího bodu (CPO) a/nebo poskytovatele e-mobility (EMP) existují různé cenové modely a komponenty. Ceny mohou být za minutu nebo za kWh a mohou se lišit v závislosti na čase. Někdy se u jednotlivých CPO velmi liší a mohou zahrnovat dodatečné cenové komponenty (např. poplatek za blokování).
Využíváte-li agregační přístup EMP k nabíjecím bodům od různých CPO, můžete mít přístup k rozsáhlé síti a můžete využívat výhod v podobě komfortu a rovněž standardizovaných cenových voleb. Můžete využívat veřejné nabíjení za flexibilní cenu (cenu a cenový model stanoví jednotlivý CPO) nebo pevnou cenu (jednotné ceny a cenové komponenty jsou aplikovány v rámci všech CPO v nabídce).

Co to znamená z hlediska BMW Charging?
Se službou BMW Charging a tarifem Active můžete pohodlně nabíjet vozidlo u obrovského počtu CPO na území celé Evropy – za jednu atraktivní pevnou sazbu za AC/DC nabíjení. Sazba je optimalizována pro trh na základě místních tržních cen za energii.

image

Udržitelná e-mobilita díky ekologické energii

Elektromobily jsou pouze tak ekologické, jako energie, kterou jsou nabitá. To je důvod, proč s BMW Charging děláme nabíjení tak udržitelné, jak je to jen možné.

Zjistit víc

BMW Charging: Celá nabídka nabíjecích služeb.

Ať už nabíjíte na cestě, doma nebo v práci – BMW Charging vám nabízí nejen neustále se rozrůstající síť infrastruktury ve všech regionech, ale také nabíjecí řešení vhodná pro váš domov nebo zaměstnání. Vše o našich wallboxech, nabíjecích kabelech a souvisejících službách, digitálních službách nabíjení a nabíjecích technologiích v našich vozidlech najdete na webové stránce BMW v sekci nabíjení.

Na webovou stránku

* Počínaje modelem BMW i5 bude celá řada plně elektrických modelů BMW vybavena funkcí Plug & Charge.