Avastage BMW Charging

Lisateave meie teenuse kohta

1

Registreeruge BMW Charging jaoks

1. Valige tariif, mis vastab enim teie sõiduharjumustele ja -vajadustele. Kui teil juba on BMW ConnectedDrive sisselogimisandmed, kasutage neid. Vastasel juhul looge uus konto.

2. Sisestage enda ja oma sõiduki kohta natukene teavet. Seda teavet kogutakse peamiselt teie konto loomiseks ning selleks, et saaksite teie sõidukiga sobivaid pakkumisi.

3. Valige teile sobiv makseviis.

4. Tellige BMW Charging Card laadimiskaart, või kui teil on see juba olemas, sisestage oma kaardi number. Võite valida lepingu kohe aktiveerimise või määrata aktiveerimiseks kindla kuupäeva. Teile esitatakse teie lepingust täielik ülevaade. Kui kõik on õigesti, piisab kinnitamiseks ühest klõpsust.

2

Aktiveerige oma BMW Charging Card kaart ja laadige alla My BMW rakendus

Pärast kaardi aktiveerimist saate BMW Chargingu teenust kasutada hiljemalt 24 tunni möödudes kogu Euroopas. Vahepealsel ajal kasutage My BMW äppi laadimispunktis autentimiseks (filtreerige lihtsalt äpi järgi). Mõnel täiselektrilisel BMW mudelil pole sobivates laadimispunktides tänu Plug & Charge‘ile vaja üldse autentida.*

3

Uurige meie võrgustikku

Kaart võimaldab teil leida laadimispunkte – meie rakenduses ja veebisaidil. Filtreerige pistikutüüpide, laadimiskiiruste ja saadavuse alusel. Vaadake hinnanguid ja jätke arvustusi.

Samuti on teil otse My BMW rakenduses võimalik kuvada teekond soovitud laadimisjaama ja alustada navigeerimist.

Kui jaam pakub kauglaadimise võimalust, siis saate käivitada ka selle protsessi.

4

Alustage laadimist

Sõltuvalt laadimisjaamast saate laadimist eri viisidel alustada ning niiviisi maksimaalset paindlikkust nautida. Filtreerige sõltuvalt enda valitud autentimisvahendist My BMW äpis.

BMW Charging Card: Identifitseerige ennast BMW Charging Card‘iga, hoides seda laadimisjaama ees, misjärel algab laadimine.

Digitaalne autentimine: Alustage ja lõpetage laadimine otse My BMW äpis kas Scan & Charge‘iga (QR-koodi skannimine identifitseerimiseks) või Select & Charge‘iga (konkreetse laadimispunkti valimine).

Plug & Charge: Meie täiselektriliste BMW sõidukite uusimal mudelil pole sobivates laadimispunktides tänu Plug & Charge‘ile vaja üldse autentida. Lihtsalt ühendage pistik ja hakake laadima.

Liituge täna ja nautige oma BMW sõidukit millal iganes, kus iganes.

Alustage

Lisateave elektrisõidukite laadimise kohta

Laadimise kestus

Laadimisprotsessi kestus sõltub erinevatest teguritest: aku mahutavus ja tase, sõiduki laadimisjõudlus ning laadimisjaama kiirus ja võimekus.
Elektrisõidukeid saab laadida järgmistel viisidel.
- Vahelduvvool (AC), maksimaalselt 22 kW. See sobib PHEV-idele ja BEV-dele.
- Alalisvool (DC), tuntud ka kui kiirlaadimine, mille algvõimsus on 50 kW. See sobib ainult BEV-dele.
- Süsteem High Power Charging (HPC), on järgmise põlvkonna superkiire DC-laadimistehnika, mis algab võimsusest 150 kW.

Mis see tähendab BMW korral?
Kui täiselektriline BMW i4 saavutab mugavalt laaditud seisundi umbes 8,25 tunniga, nt avalikus AC laadimisjaamas, siis meie strateegilise partneri IONITY sarnase laadimisjaama HPC-laadijaga saavutab see kuni 164 km läbisõidu vaid 10 minutiga.

Pistikutüübid ja kaablid

Punktides on erinevat tüüpi pistikud. Vahelduvvoolujaamades on kõige levinum pistikutüüp Type-2, kuid mõnes kohas on ka pistikutüüp Type-1. Alalisvoolujaamades on kas ccs- või CHAdeMO-pistikud. Euroopa autotootjad kasutavad standardit ccs. 
Laadimiseks vahelduvvoolujaamas peate kaasa võtma oma kaabli Mode 3, kuna enamikus jaamades seda pole. Alalisvoolujaamades ei ole seda vaja, kuna seal on olemas oma ühendatud kaabel. 

Mida see tähendab BMW korral?
Te ei pea mitte millegi pärast muretsema. Teie BMW-ga on juba kaasas sobiv laadimise baaskomplekt Home & Public Charging, sealhulgas teie sõidukile ja piirkonnale sobivad kaablid. Ja... teie BMW juba teab, millist tüüpi laadimiskohad ja pistikud (Type 2 ja/või CCS) on selle sõidukitüübi jaoks õiged ning rakendab rakendustes BMW Maps ja My BMW App vaikimisi õigeid filtreid. 

Laadimiskohad

Avalike laadimiskohtade taristu Euroopas kasvab jõudsalt. Euroopas on sadu laadimiskohtade operaatoreid (CPO-sid). Lisaks laadimisvõimalustele kesklinnas on kõik suuremad maanteed nüüd varustatud mõistlike vahemaade järel kiirlaadimisvõimalustega, tavaliselt süsteemiga High Power Charging (HPC).
Kõigile selle suure hulga laadimisvõimalustele eraldi juurdepääsuks on üsna raske luua kontosid kõigi erinevate CPO-de juures ja jälgida nende juurdepääsuvahendeid, hindu, kontosid ja arveid.

Mis see tähendab süsteemi BMW Charging korral?
BMW Charging koondab valdava osa Euroopa laadimispunktide operaatoritest (CPO) ning lisab pidevalt uusi osalisi ja pakkumisi. Seetõttu piisab ühest lepingust, et tagada mugav täielik juurdepääs kogu võrgule, mis hõlmab nii AC+DC-d kui ka HPC-d. Vaadake meie kaardilt meie võrgu kõiki ja teie sageli külastatava koha Point of Interest lähedal asuvaid laadimispunkte.

Elektrisõiduki laadimine

Laadimisjaama jõudes autendite end sobiva laadimiskaardiga rakenduse või muude digitaalsete/tehniliste lahenduste kaudu. Sõltuvalt laadimispunkti operaatorist (CPO) avate esmalt laadimispunkti või ühendate sõiduki pistikuga.
Kui laadimiskaabel on ühendatud, lukustatakse see enne laadimise algust kindlalt mõlemast otsast. Kaabel jääb lukustatuks kuni laadimisprotsessi lõpuni. Laadimisprotsess peatatakse kas autentimisvahendite uuesti sisselugemisega või lihtsalt auto lukustuse avamisega. Lahutage kaabel. Tehtud.

Mis see tähendab BMW/BMW Charging korral?
BMW Charging kaart või rakendus My BMW App on kogu Euroopa ulatusliku laadimiskohtade võrgu võti. Kohanete kiiresti protsessi väikeste erinevustega sõltuvalt CPO-st. Peatage laadimisprotsess kaugjuhtimise teel rakendusega My BMW App või lihtsalt avage sõiduki lukustus.

Maksumus ja tariifid

Sõltuvalt vastava laadimiskoha operaatori (CPO) ja/või e-mobiilsuse pakkuja (e-mobility provider (EMP)) pakkumistest on seal erinevaid hinnamudeleid ja -komponente. Hinnad võivad olla minuti või kWh kohta ja varieeruda sõltuvalt ajast. Mõnikord varieeruvad hinnad erinevate CPO-de korral suuresti ja neile kohaldatakse täiendavaid hinnakujunduskomponente (nt blokeerimistasu).
Kui kasutate EMP-d, mis koondab erinevaid CPO-sid, võite saada juurdepääsu suurele võrgule, mis on kasulik mugavuse ja ka standardse hinnakujunduse poolest. Võite kasutada avalikku laadimist paindliku hinnaga (hinnaga ja hinnamudeliga, mille on kehtestanud iga CPO eraldi) või fikseeritud hinnaga (samad hinnad ja hinnakomponendid kõigil CPO-del).

Mis see tähendab BMW Charging korral?
Süsteemides BMW Charging ja Active Tariff saate mugavalt laadida paljude CPO-de juures üle kogu Euroopa – sama atraktiivse fikseeritud AC/DC-hinnaga. Hind on optimeeritud vastavalt energiaturu kohalikele hindadele.

image

Rohelise elektriga kestlik e-mobiilsus

Elektrisõidukid on sama loodussõbralikud nagu energia, millega neid laetakse. Seetõttu teeme kõik, et muuta laadimised võimalikult jätkusuutlikuks.

Uurige lähemalt

BMW Charging: Laadimisteenuste terviklik valik.

Olenemata, kas laadimine toimub teel, kodus või tööl – BMW Charging pakub teile mitte vaid pidevalt kasvavat, kõiki piirkondi hõlmavat laadimistaristu võrgustikku, vaid kas laadimislahendust, mis teie jaoks õige kodus või tööl. BMW veebisaidi laadimise jaotisest leiate kõik vajaliku laadimiskilpide, laadimiskaablite ja seotud teenuste, digitaalsete laadimisteenuste ja meie sõidukite laadimistehnoloogiate kohta.

Uurige lähemalt

* Alates BMW i5 mudelitest on paljudel täiselektrilistel BMW-del Plug & Charge‘i funktsioon.