Odkryj BMW Charging

Dowiedz się więcej o naszej usłudze

1

Zarejestruj się w BMW Charging

1. Masz już połączoną aplikację My BMW z Twoim BMW? Świetnie. Zarejestruj się bezproblemowo, wybierając „Konto BMW Charging” w aplikacji My BMW. Sprawdź naszą stronę internetową, aby zidentyfikować taryfy, pakiety i promocje, które najlepiej odpowiadają Twoim przyzwyczajeniom i potrzebom. Następnie zaloguj się przy użyciu Twoich danych BMW lub zarejestruj się.

2. Wprowadź nieco informacji o sobie i swoim pojeździe. Informacje te są zbierane głównie w celu stworzenia konta i zapewnienia, że będziesz otrzymywać oferty, które pasują do Twojego pojazdu.

3. Wybierz swoją preferowaną metodę płatności.

4. Zamów swoją kartę do ładowania BMW Charging Card lub, jeśli jesteś już posiadaczem, wprowadź jej numer. Możesz zdecydować się na aktywację swojej umowy od razu lub w wybranym terminie. Otrzymasz pełny przegląd swojej umowy. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij, aby potwierdzić.

2

Aktywuj swoją kartę BMW Charging Card i pobierz aplikację My BMW

Po aktywacji karty usługa BMW Charging będzie w pełni dostępna w całej Europie najpóźniej w ciągu 24 godzin. W międzyczasie użyj aplikacji My BMW, aby dokonać uwierzytelnienia w punkcie ładowania (wystarczy przefiltrować według aplikacji). W przypadku niektórych w pełni elektrycznych modeli BMW nie ma konieczności uwierzytelniania w odpowiednich punktach ładowania dzięki Plug & Charge. *

3

Znajdź swój Punkt Ładowania

Mapa pozwala znaleźć punkty ładowania – w aplikacji. Filtruj według typu wtyczki, prędkości ładowania, metody autoryzacji lub dostępności. Przeglądaj i zostawiaj oceny.

Możesz również wyświetlić trasę do wybranej stacji ładowania i rozpocząć nawigację z poziomu aplikacji My BMW.

Możesz również uruchomić zdalnie ładowanie, jeśli stacja na to pozwala.

4

Rozpocznij ładowanie

W zależności od stacji ładowania, można rozpocząć proces ładowania na różne sposoby, a tym samym cieszyć się maksymalną elastycznością. Filtruj według wybranej metody uwierzytelniania w aplikacji My BMW.

BMW Charging Card: Dokonaj identyfikacji za pomocą karty BMW Charging Card, trzymając ją przy stacji ładowania, aby rozpocząć proces ładowania.

Cyfrowa autoryzacja: Rozpocznij i zakończ proces ładowania bezpośrednio w aplikacji My BMW dzięki funkcji „Scan & Charge” (skanowanie kodu QR w celu identyfikacji) lub „Select & Charge” (wybór konkretnego punktu ładowania).

Plug & Charge: W najnowszej generacji naszych w pełni elektrycznych modeli BMW nie ma konieczności uwierzytelniania w odpowiednich punktach ładowania dzięki Plug & Charge. Wystarczy włożyć wtyczkę i rozpocząć ładowanie.

Dołącz już dziś i naładuj swoje BMW: Wygodnie. W dowolnym miejscu. O każdej porze.

Rozpocznij

Dowiedz się więcej o ładowaniu pojazdów elektrycznych

Czas trwania ładowania

Czas trwania procesu ładowania zależy od różnych czynników: pojemności i poziomu naładowania akumulatora, wydajności ładowania pojazdu oraz od prędkości oraz wydajności stacji ładowania.
Pojazdy elektryczne można ładować w następujący sposób:
- Za pomocą prądu przemiennego (AC) o maksymalnej mocy 22 kW. Może być stosowane w modelach PHEV i BEV.
- Za pomocą prądu stałego (DC) i nazywamy to szybkim ładowaniem, o mocy 50 kW i większej. Może być stosowane jedynie w modelach BEV.
- Ładowanie typu High-Power Charging (HPC) jest wyjątkowo szybką metodą ładowania nowej generacji o mocy 150 kW lub większej.

Co to oznacza dla Ciebie jako właściciela BMW?
Podczas gdy pełne naładowanie elektrycznego modelu BMW i4 trwa około 8 godzin (np. publiczna ładowarka AC), to za pomocą stacji HPC w ciągu zaledwie 10 minut można osiągnąć zasięg nawet do 164 km. Stacje HPC znajdują się między innymi w ofercie naszego strategicznego partnera - IONITY.

Typy wtyczek i kable

Istnieje wiele różnych złączy do ładowania aut elektrycznych. W stacjach ładowania prądem zmiennym (AC) najczęściej stosowane są Type-2. Stacje szybkiedo ładowania prądem stałym (DC) korzystają ze standardu CCS lub CHAdeMO. Europejscy producenci samochodów wykorzystują standard CCS. 
W przypadku stacji AC musisz zabrać ze sobą własny kabel do stacji publicznych, ponieważ w wielu z nich jest on niedostępny. W przypadku stacji DC nie jest to konieczne, ponieważ są one zawsze wyposażone we własne kable. 

Co to oznacza dla Ciebie jako właściciela BMW?
Tylko tyle, że nie musisz się o nic martwić. Samochody BMW sprzedawane są wraz z odpowiednim zestawem do ładowania w domu i w miejscach publicznych. Ponadto... Twoje BMW wie, które stacje ładowania są właściwe dla Twojego pojazdu i domyślnie stosuje prawidłowe filtry w mapach BMW Maps i w aplikacji My BMW. 

Punkty ładowania

W Europie szybko rozwija się infrastruktura do ładowania. W całej Europie są setki operatorów punktów ładowania (CPO). Tworzone przez nich punkty ładowania nie są wyłącznie stawiane w przestrzeni miejskiej lub podmiejskiej – punkty szybkiego ładowania (zazwyczaj typu High Power Charging, HPC) dostępne są również na wszystkich dużych autostradach i rozmieszczone są w rozsądnych od siebie odległościach.
Uzyskanie dostępu do każdego punktu spośród tak dużej ilości jest nie lada wyzwaniem, wymagającym stworzenia konta dla każdego operatora i śledzenia różnych sposobów autoryzacji, cen, kont oraz faktur. 

Co to oznacza dla Ciebie jako użytkownika usługi BMW Charging?
Usługa BMW Charging gromadzi w jednym miejscu zdecydowaną większość operatorów punktów ładowania z całej Europy i stale dodaje nowe podmioty i oferty. Dzięki temu wystarczy jedna umowa, aby uzyskać wygodny dostęp do pełnej oferty stacji ładowania (AC + DC), w tym do stacji oferujących super szybkie ładowanie (HPC). Sprawdź naszą mapę, która prezentuje wszystkie punkty ładowania w naszej sieci. Część z tych stacji może już teraz być blisko Twoich często odwiedzanych miejsc.

Ładowanie pojazdu elektrycznego

Po dotarciu do stacji ładowania należy się uwierzytelnić za pomocą odpowiedniej karty ładowania, poprzez aplikację lub za pomocą innych rozwiązań technologicznych. W zależności od operatora punktu ładowania (CPO) w pierwszej kolejności należy odblokować punkt ładowania lub podłączyć pojazd.
Po podłączeniu kabla do ładowania przed rozpoczęciem procesu zostaje on zabezpieczony blokadą po obu stronach. Przewód pozostaje zablokowany do zakończenia procesu ładowania. Proces ładowania jest przerywany poprzez autoryzację i zatrzymanie stacji lub po prostu przez otwarcie pojazdu (wyłącznie stacje AC). Później wystarczy odłączyć kabel i gotowe.

Co to oznacza dla Ciebie jako właściciela BMW/użytkownika usługi BMW Charging?
Twoja karta BMW Charging lub aplikacja My BMW jest kluczem do szerokiej sieci punktów ładowania w całej Europie. Szybko zrozumiesz drobne różnice w procedurach obowiązujących u różnych operatorów (CPO). Zatrzymaj proces ładowania zdalnie za pomocą aplikacji My BMW, stacji ładowania lub po prostu otwórz pojazd (tylko dla stacji AC).

Koszty i taryfy

Na rynku są różne modele i komponenty cenowe w zależności od wybranego operatora punktów ładowania (CPO) i/lub oferty dostawcy usług z zakresu e-mobilności. Ceny mogą być przeliczane na minutę lub na kWh i różnić się w zależności od czasu ładowania. Niekiedy znacznie się różnią w zależności od operatora (CPO) i zawierają dodatkowe komponenty (np. opłatę za blokowanie).
Korzystając z oferty roamingu i dostępu do wielu punktów ładowania u różnych operatorów, uzyskujesz dostęp do rozległej sieci, zapewniającej wygodę i oferującej ujednolicone opcje cenowe. Możesz korzystać z publicznego ładowania w elastycznych cenach (wtedy ceny i modele cenowe ustalane przez poszczególnych operatorów) lub stałych cen (ujednolicone ceny dla wszystkich operatorów w usłudzę). 

Co to oznacza dla Ciebie jako użytkownika usługi BMW Charging?
Z usługą BMW Charging i taryfą Active możesz się wygodnie ładować na stacjach wielu operatorów (CPO) w całej Europie – na bazie jednej, stałej i atrakcyjnej stawki za ładowanie AC/DC. Stawka optymalizowana jest dla każdego rynku w oparciu o lokalne ceny energii.

image

Zrównoważona e-mobilność dzięki ekologicznej energii elektrycznej

Podróżowanie autem elektrycznym jest w pełni ekologiczne, gdy energia do jego ładowania jest pozyskana w odpowiedni sposób. Dlatego w BMW Charging staramy się zwiększyć udział zielonej energii.

Dowiedz się więcej

BMW Charging Kompletna oferta na temat ładowania.

Czy to ładowanie w drodze, w domu czy w miejscu pracy — BMW Charging oferuje, oprócz stale rosnącej sieci ponadregionalnej infrastruktury ładowania, również indywidualnie dopasowane do klienta rozwiązania dotyczące ładowania w domu lub w miejscu pracy. Wszystko na temat naszych wallboxów, kabli do ładowania i powiązanych usług serwisowych, cyfrowych usług ładowania i technologiach ładowania w naszych pojazdach znajduje się na naszej stronie internetowej BMW w rubryce Ładowanie.

Do strony

* Począwszy od BMW i5, wiele w pełni elektrycznych modeli BMW będzie wyposażonych w funkcję Plug & Charge.